Diskusné fóra ako prehliadka zloby a nenávisti

Autor: Ján Popovič | 16.8.2019 o 6:34 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  84x

Nie je to tak dávno, čo Federálny odvolací súd New York zakázal prezidentovi Trumpovi mazať resp. blokovať kritické komentáre na jeho účte na Twittri. Ako odôvodnenie uviedol, že Trump týmto správaním porušuje ústavu USA,

garantujúcu slobodu prejavu. Poviete si, správne. Každý má predsa právo slobodne sa vyjadrovať. Môžeme si ale všade a na každého pokrikovať, čo s nám zachce? 

Predstavme si situáciu, že máme niekde príhovor. Odrazu k nám niekto priskočí, vytrhne nám mikrofón z ruky a začne niečo vykrikovať do publika. 

Za seba hovorím, že je to neslušné. Nemá to nič spoločné so solídnou diskusiou. V solídnej diskusii by totiž dotyčný počkal, až príhovor ukončím, potom by si vzal mikrofón a slušným spôsobom povedal, s tým a tým z toho a toho dôvodu nesúhlasím.

Ak teda Donald Trump blokuje kritický komentár, plný vulgárnych a urážlivých nadávok, činí najskôr správne. Úplne ho chápem a domnievam sa, že zmazaním plytkých výlevov  frustrovaných jedincov, ktorí sa skrývajú za anonymné nicky, diskusii vo vlastnom slova zmysle prezident nebráni ale naopak ju umožňuje. 

Mimochodom, veľmi by ma zaujímalo, či by si títo „diskutéri“ trúfli povedať svoj názor verejne. Z očí do očí. Čo myslíte?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé

Ficova metamorfóza na hovorcu najnižších pudov národa ublíži všetkým.

Cynická obluda

JUDr. Danko ako advokát

Predstava, že sa Andrej Danko vráti k advokácii ponúka jednu doplňujúcu otázku.

Opozícia neuspela, Pellegrini zostáva premiérom

O kreslo ho chceli pripraviť preto, že nenavrhol odvolať Jankovskú.


Už ste čítali?